“Діалоги в Тулузі №2”

Декілька слів про Тулузу

Місто Тулуза – столиця французького регіону Окситанія – стародавнє місто, з двотисячолітньою історією – розташоване на південному заході Франції, в передгір’ях Піренеїв, на річці Гаронна.

У Тулузі в ходу французька та окситанська мови, якими продубльовані назви всіх вулиць і оголошуються зупинки в метро (хоча окситанською вже практично ніхто не говорить).
Історичний центр Тулузи відносно невеликий – 2-2.5 км у діаметрі, – і його легко обійти пішки. Населення Тулузи близько 500 тис.

У Тулузі є дуже зручне метро, з двома лініями A і B, з невеликими повністю автономними потягами (без кабіни водія). Дістатися на метро в будь-яку точку міста можна за 15-20 хвилин. Потяги ходять кожні кілька хвилин. Цей самий квиток дає змогу дістатися до аеропорту на трамваї T2, що з’єднує аеропорт Blagnac і станцію метро Palais de Justice, на лінії B (див. карту).

У Тулузі також працює Uber та інші додатки таксі.

Тулуза славиться красивою середньовічною архітектурою, в якій превалює рожева цегла (за що її називають Pink City), а також парками і набережними.

Клімат у Тулузі теплий, взимку температура рідко опускається до нульової позначки, а літо може бути дуже спекотним. У червні температура повітря вдень – близько 20-25C.

Де все відбуватиметься?

Усі заходи школи проводитимуться в сучасному новому готелі, який називається Novotel Toulouse Centre Wilson, и находится за адресою 15 Pl. du Président Thomas Wilson, 31000 Toulouse, France.

До наших послуг буде величезний дворівневий простір для зустрічей, ресторан, кафе та багато іншого. Novotel Toulouse Centre Wilson також має готельний фонд, де учасники можуть забронювати собі проживання.

Найближча станція метро Jean-Jaurès (line A&B), на якій перетинаються лінії A та B знаходиться за 2 хвилини ходьби.

Де оселитися?

Увага: дати проведення Школи – з ранку 14 червня 2024 року до вечора 16 червня 2024 року. Також ми пропонуємо всім бажаючим провести 17 червня разом, присвятивши цей день відпочинку та прогулянкам по Тулузі. При самостійному бронюванні, бронюйте житло з 13 червня (поселення зазвичай у другій половині дня) до 18 червня (виїзд зазвичай до 11:00).

Як доїхати?

У Тулузі майже в будь-яке місце можна зручно і швидко дістатися громадським транспортом. Весь громадський транспорт: метро, автобуси і трамвай – оплачується картонною карткою системи Tisseo, яка продається в спеціальних терміналах на кожній станції метро. Вигідно купувати картку на 10 поїздок.

Як придбати квиток у терміналі Tisséo

1 Термінал для продажу квитків Tisséo має такий вигляд:

2. На його екрані слід вибрати опцію зліва, де написано Tisséo:

3. Потім необхідно вибрати тип квитка. Можна купити картку на одну поїздку або на 10 поїздок:

4. Оплатити покупку можна, вставивши банківську картку в термінал або використовуючи безконтактний метод (підходить як картка, так і телефон), приклавши картку або телефон до місця в правому нижньому кутку автомата, де написано “paiement sans contact”.

5. Коли оплата відбудеться, картка випаде в лоток внизу автомата. Її необхідно вставляти в турнікет червоною стороною догори. На звороті турнікет видруковуватиме інформацію про використання та повідомлятиме про кількість поїздок, що залишилися (saldo).

Таксі

Також за потреби можна скористатися сервісами таксі Uber, Bolt, Freenow тощо. Орієнтовна ціна таксі:

  • Від Аеропорту до Social Hub і прилеглих готелів: €33-35
  • Від залізничного вокзалу Matabiau до Social Hub: €8-10